top of page

Marmaris'te at safarisi hangi mevsimde yapılır?

Marmaris, Türkiye'nin güzel doğasını keşfetmek için eğlenceli ve rahatlatıcı bir yol arıyorsanız, at safarisine çıkmayı düşünebilirsiniz. At safarisi, profesyonel rehberler eşliğinde doğal patikalar, ormanlar ve nehirler boyunca ata bindiğiniz bir aktivitedir. Atlar iyi eğitimli ve arkadaş canlısı olduğundan, bu maceranın tadını çıkarmak için herhangi bir deneyime veya özel becerilere ihtiyacınız yoktur.

Marmaris'te at safarisi hangi mevsimde yapılır?
Marmaris'te at safarisi hangi mevsimde yapılır?

Peki Marmaris'te at safarisine çıkmak için en uygun zaman ne zamandır? Bu sorunun cevabı tercihlerinize ve beklentilerinize bağlıdır. İşte dikkate alınması gereken bazı faktörler:


- Hava durumu: Marmaris, yazları sıcak ve kışları ılıman geçen bir Akdeniz iklimine sahiptir. Ortalama sıcaklık Ocak ayında 10°C ile Temmuz ayında 28°C arasında değişmektedir. Yağışlı sezon Kasım'dan Mart'a, kurak sezon ise Nisan'dan Ekim'e kadardır. Yazın sıcağından ve kalabalığından kaçınmak istiyorsanız, havanın daha hoş ve doğanın daha renkli olduğu ilkbahar veya sonbaharı tercih edebilirsiniz. Soğuk ve yağışlı havaya aldırış etmiyorsanız, Marmaris'in daha sessiz ve huzurlu olduğu kış mevsiminin tadını çıkarabilirsiniz.

- Müsaitlik: At safari turları 4 Nisan - 31 Ekim tarihleri arasında her gün düzenlenmektedir. Programınıza bağlı olarak sabah veya öğleden sonra seansları arasında seçim yapabilirsiniz. Turlar, otelinizden alma ve bırakma dahil olmak üzere yaklaşık dört saat sürmektedir. Online olarak veya seyahat acenteniz aracılığıyla rezervasyon yaptırabilirsiniz. Fiyat tur operatörüne göre değişmekle birlikte genellikle kişi başı 15 ila 25 £ arasında değişmektedir.

- Deneyim: At safari turları her yaş ve beceri seviyesi için uygundur. Daha önce herhangi bir binicilik deneyimine veya özel ekipmana ihtiyacınız yoktur. Başlamadan önce size bir kask ve kısa bir talimat verilecektir. Atlar sakin ve iyi huyludur, bu nedenle rahatlayabilir ve sürüşün tadını çıkarabilirsiniz. Rehberler güler yüzlü ve bilgilidir ve güvenli ve keyifli bir zaman geçirmenizi sağlayacaklardır.

- Manzara: At safari turları, Kleopatra Adası yolu üzerinde Marmaris'e yaklaşık 15 km uzaklıktaki Çamlı köyünde gerçekleşmektedir. Çamlı köyü, dağların, ormanların, nehirlerin ve vahşi yaşamın muhteşem manzaralarını sunan Marmaris Milli Parkı'nın en gür bölgesinde yer almaktadır. Çam ağaçları, zeytinlikler, portakal bahçeleri ve kır çiçekleri arasından geçeceksiniz. Ayrıca ayaklarınızı serinletebileceğiniz ve hatta dilerseniz atınızla birlikte yüzebileceğiniz dere ve nehirlerden geçeceksiniz.


Gördüğünüz gibi, Marmaris'teki at safari turları doğayı en iyi şekilde deneyimlemek için harika bir yoldur. Hangi mevsimde gitmeyi seçerseniz seçin, tatilinizi daha unutulmaz kılacak unutulmaz bir macera yaşayacaksınız.


Öyleyse ne bekliyorsunuz? At safari turunuzu bugün ayırtın!


Campervan Türkiye'yi ziyaret ettiniz mi?Commentaires


bottom of page